Înapoi
Princess Luna

Princess Luna de colorat

Alege dintre 22 planșe de colorat cu Princess Luna, cu scene în pădure, pe nori sau sub cerul înstelat. Fiecare planșă este gratuită, nu ai nevoie de cont, iar PDF-ul se deschide gata de printat. Găsești desene ușoare pentru cei mici și imagini mai migăloase pentru cei care vor să coloreze cu atenție.

Planșe Princess Luna gratuite și de printat

Galeria cuprinde scene de noapte, zboruri în fața lunii și întâlniri cu alte personaje din My Little Pony. Poți alege o siluetă simplă, o imagine cu stele și fluturi sau un desen cu aripi, coamă și coroană, în funcție de timpul și răbdarea celui care colorează.

Alege după vârstă și nivel

Pentru un copil mic, sunt mai potrivite contururile mari și puținele detalii; la șapte ani, o scenă cu prietene sau cu luna în fundal poate oferi mai multe lucruri de observat. Pentru un adult, desenele bogate în linii fine lasă loc pentru nuanțe și răbdare.

Desene ușoare cu Princess Luna pentru copii

Princess Luna în stil chibi, bebeluș sau în pădure oferă forme clare, ușor de urmărit de un copil de trei ani. În scena simplă, coama și aripile se colorează fără să fie nevoie să separe multe zone mici. Pentru un copil de șapte ani, varianta cu Sweetie Belle și Fluttershy poate deveni prilej de a alege culori diferite pentru fiecare prietenă.

Desene detaliate cu Princess Luna pentru adulți

Aripile desfăcute, coama lungă și coroana pe fundal înstelat cer mai multă grijă, fiind potrivite pentru cei care se bucură de detalii. În scena cu Princess Celestia pe tron, poți lucra separat la faldurile veșmintelor, contururile personajelor și formele din jurul lor. Imaginea cu Luna și alter ego-ul Nightmare Moon oferă două înfățișări de comparat și colorat diferit.

Desene drăguțe cu Princess Luna

Versiunile kawaii și cea cu Luna bebeluș au expresii blânde și proporții rotunjite, așa că sunt o alegere simpatică pentru o sesiune scurtă de colorat. Poți păstra liniile simple sau poți adăuga mici accente pe coamă și pe coroană. Aceste desene merg bine și când un copil vrea să coloreze alături de un adult, fiecare alegându-și propria paletă.

Cine este Princess Luna

Princess Luna este o prințesă fictivă și un alicorn din generația a patra My Little Pony, prezentă în serialul My Little Pony: Friendship Is Magic. În desene, cornul și aripile ei o fac ușor de recunoscut; scenele o arată zburând, stând pe nori sau alături de alte personaje. Poți compara imaginea cu Princess Celestia pe tron sau pe cea în care Twilight Sparkle o îmbrățișează, apoi poți povesti ce se întâmplă în scenă.

Imprimă planșele cu Princess Luna în PDF

Alege butonul „Deschide PDF-ul” pentru a deschide desenul sau „Printează” pentru imprimare directă, inclusiv de pe telefon. Activează potrivirea la pagină ca să rămână vizibile toate contururile. Hârtia mai groasă e utilă dacă folosești carioci, iar creioanele colorate se potrivesc bine zonelor fine din coamă și aripi.