

Mikke Mus fargelegging
Her finner du Mikke Mus-fargelegging med babytegninger, venner, festmotiver og mer. Alle sidene er gratis, og du trenger ingen konto. Tegningene åpnes som PDF-er klare til utskrift. Velg mellom enkle motiver med store felt og mer detaljerte tegninger for en roligere stund.


Mikke Mus-ansikt

Mikke Mus fra Fantasia

Enkel tegning av Mikke Mus

Mikke Mus

Baby Mikke Mus

Baby Minni Mus

Mikke Mus til jul

Vintage Mikke Mus på dampbåt

Mikke Mus med venner

Baby-Mikke Mus

Mikke Mus feirer bursdag

Mikke Mus kysser Minni Mus

Stitch og Mikke danser på stranden

Enkel tegning av Mikke Mus

Mikke Mus feirer bursdag

Mikke Mus på bursdagen

Mikke Mus i glassmaleristil

Kong Mikke Mus

Mikke Mus går med Minecraft-Steve

Mikke og Minni med bursdagsballonger

Mikke Mus og Pluto i julegensere

Mikke Mus til jul

Mikke Mus kledd som Julenissen

Mikke Mus, Donald Duck og Langbein

Mikke Mus titter gjennom et hull

Mikke Mus og vennene hans

Mikke med Donald, Daffy, Minnie, Pluto og Langbein

Minnie Mus

Mikke Mus i retrostil

Pikachu og Mikke Mus

Minecraft-Steve med Mikke Mus

Mikke Mus og Pikachu på en eng

Mikke Mus på en sky

Mikke Mus i Fantasia-glasskunst

Mikke Mus som gresskarlykt

Mikke Mus som spøkelse ved et hjemsøkt hus

Mikke Mus i intrikat mandala

Mikke Mus og Stitch på stranden

Chibi-Mickey med hendene på hoftene

Mikke Mus-blomstermandala

Minnie Mus og Hello Kitty holder hender

Baby Mikke Mus under en stjernehimmel

Mikke Mus som påskehare med gulrot

Søt baby-Mikke Mus
Gratis Mikke Mus-fargelegging til utskrift
Samlingen blander klassiske Mikke Mus-ansikter med scener fra høytider, bursdager og strandliv. Noen motiver har bare en tydelig figur og enkle konturer, mens andre byr på venner, mønstre og bakgrunner som tar litt lengre tid. Du kan også velge tegninger av Minni Mus, Pluto, Donald Duck og Langbein.
Søte Mikke Mus-tegninger
Baby-Mikke med runde kinn og et stort smil passer godt når du vil ha et mykt og oversiktlig motiv. Det finnes også en chibi-Mikke med hendene på hoftene og en baby-Minni, begge med tydelige former som er lette å fylle med farger. I en søt tegning holder Minni Mus hender med Hello Kitty, mens Pikachu dukker opp sammen med Mikke Mus i andre motiver.
For en liten fortelling kan du velge Mikke Mus som kysser Minni Mus, eller Mikke Mus som titter gjennom et hull. Motivet med Mikke Mus og venner gir flere figurer å fargelegge, uten at scenen blir like full av små detaljer som en mandala. Se også Minni Mus når du vil finne flere tegninger av henne.
Velg etter alder og nivå
Enkle tegninger for barn
For en treåring er baby-Mikke, det enkle omrisset eller det smilende ansiktet gode valg. Store flater gjør det lettere å holde fargen innenfor strekene, og barnet kan selv velge fargene på klær og sko. En sjuåring kan ha glede av bursdagsbildet med ballonger eller Mikke Mus sammen med venner, der det er litt mer å utforske.
De enkle motivene passer også fint når dere bare har noen få minutter. Mikke Mus som titter gjennom et hull gir en liten situasjon å snakke om mens dere fargelegger. La barnet finne på hva han ser på den andre siden.
Detaljerte tegninger for voksne
Vil du bruke mer tid, kan du velge en blomstermandala med Mikke Mus i midten eller en glassmaleriaktig tegning der han holder en blomst. De små feltene passer til spisse fargeblyanter og lar deg prøve deg fram med gjentatte mønstre. Også landskapet med Mikke Mus på en sky har flere detaljer å arbeide med.
Mellomnivået er et fint valg når du vil ha litt av begge deler. Den gamle dampbåtscenen og tegningen av Mikke Mus med Donald Duck og Langbein har flere figurer, men ikke samme tette mønster som mandalaene. For enda mer å fargelegge, prøv den fargerike glassmaleriinspirerte Fantasia-tegningen.
Mikke Mus til jul
Til jul kan du velge Mikke Mus utkledd som julenisse eller Mikke Mus og Pluto i julegensere. En enkel juletegning passer når små barn vil bli raskt ferdige, mens motivet med flere figurer gir mer å holde på med. Det finnes også Mikke Mus på Halloween utkledd som et gresskar, og en kanin-Mikke med en stor gulrot til påske.
Hvem er Mikke Mus?
Mikke Mus er en antropomorf mus og en figur fra både tegneserier og animasjon. Han ble skapt av Walt Disney og Ub Iwerks i USA. Det gir litt bakgrunn til at han kan dukke opp i så ulike motiver, fra en enkel smilende figur til en scene med venner eller utkledning.
Han er blant annet med i The Sorcerer's Apprentice, Mickey and the Beanstalk og Steamboat Willie. I samlingen finnes også en tegning inspirert av Fantasia, sammen med retro-Mikke og scener med Minni Mus, Pluto og Donald Duck. Snakk gjerne om hva slags stemning bildet har før dere velger farger.
Skriv ut Mikke Mus-fargelegging som PDF
Trykk på «Åpne pdf» ved tegningen for å åpne PDF-en, eller velg «Skriv ut» for å skrive ut direkte. Begge knappene kan brukes fra mobilen også. Velg tilpass til side i utskriftsinnstillingene, så kommer hele motivet med.
Vanlig papir fungerer fint med fargeblyanter. Tykkere papir kan være bedre hvis dere bruker tusjer, og spisse blyanter gjør det enklere å fargelegge de små feltene i mandalaene og glassmalerimotivene.





