Takaisin
Kim Possible

Kim Possible värityskuva

Kim Possible -värityskuvista löydät Kimin, Ronin, Shegon ja Rufuksen niin toiminnassa kuin rennommissa hetkissä. Kaikki kuvat ovat ilmaisia, eikä tiliä tarvita. Jokainen kuva avautuu PDF-tiedostona valmiina tulostettavaksi. Mukana on selkeitä kuvia lapsille ja tarkempia kohtauksia, joissa riittää väritettävää pidemmäksi aikaa.

Kim Possiblen ilmaiset tulostettavat värityskuvat

Valikoimassa on yksittäisiä poseerauksia, ystävien yhteisiä hetkiä ja vauhdikkaita takaa-ajoja. Kim voi hypätä potkuun, Ron lähteä tehtävälle Rufuksen kanssa ja Shego kohdata sankarit kaupungissa.

Kim Possible on animaatiosarja

Yhdysvaltalainen animaatiosarja alkoi vuonna 2002, ja sen loivat Bob Schooley ja Mark McCorkle. Kuvissa seikkailevat Kim Possible ja Ron Stoppable, ja vastassa ovat muun muassa Shego ja Dr. Drakken.

Valitse väritettävä kuva iän ja tason mukaan

Kun valitset kuvaa, mieti sopiiko lapselle parhaiten selkeä hahmo vai innostaako häntä yksityiskohtien värittäminen. Myös aikuiselle voi löytyä sopivaa puuhaa tarkemmista kohtauksista.

Helpot värityskuvat lapsille

Kolmevuotiaalle sopivat esimerkiksi hymyilevä Monique, naposteleva Rufus tai selkeästi piirtyvä Kim potkaisemassa. Seitsemänvuotias voi innostua myös Shegon taisteluasennosta tai Dr. Drakkenin ilmeistä.

Söpöt Kim Possible -värityskuvat

Chibi-tyylinen Kim, Ron ja Rufus muodostavat suloisen yhteiskuvan, jossa on useampi hahmo väritettävänä. Kaupunkimaisemaan sijoittuva Kim-kuva sopii, kun taustakin halutaan mukaan, ja Rufuksen naposteluhetki on hauska pieni aihe.

Yksityiskohtaiset värityskuvat aikuisille

Aikuiselle tai tarkasta värittämisestä pitävälle sopivat kaupungin kattojen ja rakennusten yksityiskohdat sekä karatekohtaus, jossa Kim, Ron ja Rufus ovat yhdessä. Dr. Drakkenin ja Shegon takaa-ajot sekä usean pahiksen ryhmäkuva tarjoavat enemmän pieniä alueita ja liikettä.

Väri-ideoita Kimin ja ystävien kuviin

Voit värittää Kimin ja Shegon tutun näköisiksi tai keksiä asuihin omat väriyhdistelmät. Rufuksen turkkiin sopii pehmeä sävy, ja kaupunkikohtauksessa voit erottaa rakennukset toisistaan esimerkiksi lämpimillä ja viileillä väreillä.

Imprima Kim Possiblen värityskuvat PDF-muodossa

Valitse piirustukselle sopiva kokoasetus, jotta koko kuva mahtuu paperille. Jokaisessa kuvassa on Avaa pdf -painike PDF:n avaamiseen ja Tulosta-painike suoraan tulostamiseen, myös puhelimella. Paksumpi paperi kestää tusseja, kun taas värikynillä saat hallittua pienet yksityiskohdat.