Takaisin
Baby Yoda

Baby Yoda värityskuva

Baby Yoda -värityskuvista löydät monenlaisia tuttuja hetkiä: Baby Yodan lentävässä kehdossa, tutkimassa perhosta tai juomassa teetä. Kaikki kuvat ovat ilmaisia, eikä niiden tulostamiseen tarvita tiliä. PDF avautuu valmiina tulostettavaksi, ja joukossa on sekä helppoja että yksityiskohtaisempia piirroksia.

Ilmaiset ja tulostettavat Baby Yoda -värityskuvat

Valikoimassa on yksittäisiä Baby Yoda -kuvia ja yhteisiä kohtauksia Mandalorialaisen kanssa. Mukana on myös juhlapäiviin sopivia piirroksia, teekuppi, perhonen ja syntymäpäiväkakku. Voit valita nopean väritettävän kuvan tai rauhassa täydennettävän, tarkemman näkymän.

Valitse ikään ja taitotasoon sopiva kuva

Helpot Baby Yoda -värityskuvat lapsille

Yksinkertaiset ääriviivat ja suuret alueet sopivat hyvin 3-vuotiaalle, joka harjoittelee pysymään rajojen sisällä. 7-vuotias voi valita kehdossa leijailevan Baby Yodan, perhosta katsovan hahmon tai taikaa käyttävän kuvan ja lisätä taustalle omia yksityiskohtia.

Söpöt piirrokset näyttävät Baby Yodan esimerkiksi kawaii-tyyliin, teekupin ääressä tai Halloween-asussa. Aikuisille sopivat paremmin tarkempi kuva sekä kohtaus, jossa Mandalorialainen kävelee Baby Yodan kanssa.

Väritä Baby Yodalle oma tunnelma

Kokeile iholle pehmeää vihreää ja suurille korville hieman tummempaa sävyä. Ruskean tai beigen sävyillä saat kaapuun lämpimän ilmeen, ja kehdon voi värittää harmaaksi tai hopeiseksi. Jouluun, pääsiäiseen ja Halloweeniin liittyvissä kuvissa voit sovittaa taustan koristeet juhlan väreihin.

Keksi Baby Yodalle pieni seikkailu

Valitkaa yhdessä kuva, jossa Baby Yoda katsoo perhosta tai matkaa kehdossaan, ja keksikää, minne hän on menossa. Jatkakaa tarinaa toisella kuvalla, jossa hän tapaa Mandalorialaisen tai pysähtyy juomaan teetä. Piirrä taustalle paikka ja muutama esine, jotka kertovat, mitä seuraavaksi tapahtuu.

Tulosta Baby Yoda -värityskuvat PDF-muodossa

Valitse piirroksen kohdalta Avaa pdf, kun haluat tarkistaa sivun ennen tulostamista, tai Tulosta, kun haluat tulostaa sen suoraan. Molemmat painikkeet toimivat myös puhelimella. Sovita kuva sivulle; paksumpi paperi kestää hyvin tusseja, ja lyijykynillä voit värittää pienet yksityiskohdat huolellisesti.